Świecznik ze słoika - decoupage dla początkujących

Dziś, dawno tu nieobecna, propozycja DIY - świecznik na taras ze słoika, ozdobiony techniką decoupage. Wszyscy - nawet ci, którzy uważają, iż nie posiadają plastycznych zdolności oraz ci, którym obca jest technika decoupage są w stanie sami go wykonać. Zapraszam na instrukcję krok po kroku :)


Krok 1 -potrzebujemy:
 • duży słoik
 • papier ryżowy i serwetkę papierową z motywem, który wpadł nam w oko :)  - tło serwetki powinno być takie samo jak papier ryżowy, na początek wybrałabym biały
 • klej do decoupage
 • szeroki pędzel o miękkim włosiu
 • lakier akrylowy
 • mały pędzelek
 • klej na gorąco lub inny mocny i szybkoschnący
 • sznurek


Krok 2 - Papier ryżowy rwiemy na mniejsze kawałki, słoik smarujemy klejem do decoupage i naklejamy kawałki papieru na zakładkę, zaklejamy wszystkie dziurki po wierzchu papier również smarując klejem. Nie martwcie się jeśli gdzieś Wam się pomarszczy, nic nie będzie widać - papier ryżowy ma taka fakturę, która ukryje wszelkie niedoskonałości. Starajcie się jedynie, żeby wszystko było posmarowane klejem i żeby papier nie odstawał, ale był dokładnie przyklejony. Takiego oto dziwoląga zostawiamy do całkowitego wyschnięcia.
Krok 3 - z serwetki wycinamy nożyczkami wzory z zapasem, dzielimy serwetkę na warstwy pozostawiając tylko zewnętrzną a następnie strzępimy serwetkę metodą "na wodę". Polega ona na tym, że mały pędzelek zanurzamy w wodzie moczymy nim to co ma być oderwane i palcami strzępimy - dzięki temu przyklejona serwetka wtopi się w tło.Krok 4 - Tak przygotowane serwetkowe wzory przykładamy tworząc kompozycję i szerokim, miękkim pędzlem umoczonym w kleju do decoupage, ruchami od środka ku brzegom przyklejamy je smarując z zewnątrz, klej przesiąknie przez serwetkę i wzory pięknie się do słoika przykleją. Zostawiamy do całkowitego wyschnięcia.Krok 5 - Słoik lakierujemy i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Krok 6 - ozdabiamy sznurkiem, rozgrzewamy klej na gorąco i za jego pomocą przyklejamy sznurek.
Ze sznurka pleciemy warkocz i przewiązujemy słoi, ja jeszcze dodałam "wisienkę" w postaci małego, drewnianego, pomalowanego serduszka, które przykleiłam klejem na gorąco.A tak oto prezentuje się świecznik na tarasie :)Komentarze

 1. Nie jest aż tak trudny, a motyle w dzień pięknie wyglądają, a gdy świeca się pali nadają cudowny nastrój!

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że nie tylko mnie się podoba ;)

   Usuń
 3. Pięknie, Justka masz złote rączki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudnie wygląda , zdolna jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki przytulny tarasik! Pomysł prosty i bardzo efektowny, słoiczek pięknie się prezentuje. Miłego weekendu Justynko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki mały mam z jednej strony i do tego jeszcze nie wyłożony, ale tak się Ewuniu staram, żeby miło było posiedzieć ;) pozdrawiam Kochana ;)

   Usuń

Publikowanie komentarza

Pozostaw po sobie ślad :) Będę wdzięczna :)

Popularne posty z tego bloga

Wylinka u gekonów

Choinka z kordonka - DIY