niedziela, czerwca 11, 2017

Naklejanie serwetek na żelazko, decoupage - DIY

  Witajcie :) Dziś wszystkich początkującym "dekupażowcom" pokaże bardzo prosty sposób przyklejania serwetek na żelazko. Stosujemy go wtedy, gdy musimy przykleić duży kawałek i obawiamy się, że będziemy mieć z tym problem. Sposób jest bardzo prosty, a dzięki niemu unikniemy "zmarszczek" i wielokrotnego szlifowania oraz lakierowania. A więc do pracy :)


Potrzebujemy:
  • przedmiot do ozdabiania - u mnie prostokątny chustecznik
  • klej do decoupage, lub wikol
  • farby akrylowe
  • pędzel
  • serwetka
  • nożyczki
Krok 1
 Przedmiot do ozdabiania malujemy wybranymi przez siebie kolorami farb akrylowych. Pamiętajcie - obojętnie jaki kolor ma serwetka, miejsce w którym chcemy ją przykleić malujemy zawsze na biało. Farbę pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Po tym wyszlifować drobnym papierem ściernym.


Krok 2
Miejsce pod serwetką grubo smarujemy klejem, pozostawiamy do wyschnięcia. Przykładamy serwetkę w miejsce, gdzie chcemy ją nakleić, przykładamy papier do pieczenia i prasujemy żelazkiem ustawionym na dwie kropki. Co jakiś czas odginamy papier by sprawdzić, czy serwetka dobrze się przykleiła.


Krok 3
Nożyczkami i papierem ściernym pozbywamy się nadmiaru serwetki. Cały przedmiot lakierujemy przynajmniej dwukrotnie, za każdym razem pozostawiając do całkowitego wyschnięcia.


 Krok 4
Ozdabiamy przedmiot według własnego uznania i gotowe :)

1 komentarz:

Szysia pisze...

No popatrz, nie wiedziałam, że można żelazkiem :)

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad :) Będę wdzięczna :)

Copyright © 2014 Sunflower - u mnie na wsi , Blogger