środa, stycznia 06, 2016

Kartka z kalendarza - 1-15 styczeń nietypowo :)

 Lenistwo me osiągnęło dziś szczyt :) W nocy wiatrem śnieg omiotło, a od rana prószy i sypie :) Uroczystość dzisiejsza zmusiła nas do "wynijścia" z chałupy na śnieg i mróz. Królowie przybyli, pokłon oddali i do domów swych w dalekich wschodnich krajach powrócili, a ja postanowiłam Was zapoznać z kolejną "wiejską" zmianą. Od Nowego Roku dwa razy w miesiącu będzie pojawiać się wpis z serii "Kartka z kalendarza". Kiedyś, bardzo mądry człowiek, niestety już nieżyjący powiedział mi, że człowiek powinien wynajdywać przeróżnego rodzaju okazje i rocznice do świętowania. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie :)


Za nami NOWY ROK - dzień pełen nadziei, nowych planów, zmian, dobrych życzeń, dziś dobiega końca Święto Trzech Króli. Przed nami jednak:
  • 7 stycznia – Dzień Dziwaka - na pewno na tym świecie jest choć jeden człowiek który uważa nas za dziwaka, więc możemy z czystym sercem je obchodzić :)
  • 9 stycznia – Dzień Ligi Ochrony Przyrody - organizacji, która powstała w 1928 roku, a zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje, ochroną przyrody. W ten dzień każdy kto prowadzi ekologiczny sposób życia może uczcić ten dzień butelką lub puszką Żubra (jest on w godle Ligi) i koniecznie, zgodnie z zasadami segregowania śmieci wrzucić opakowanie do odpowiedniego pojemnika :)
  • 10 stycznia - Finał WOŚ, który stał się ostatnio bardzo dyskusyjny. Ja napiszę tak: czy dajesz, czy nie - Twoja to sprawa, świętowanie lub nie też leży w Twojej gestii :)
  • 11 stycznia – Dzień Sprzątania Biurka, Dzień Wegetarian - biurka nie posiadam, ale obiecuję, że w ten dzień przypilnuję dzieciaki :) biurka będą wylizane :) Jeśli chodzi o wegetarian, to daleko mi do nich - jestem mięsożercą strasznym i niepoprawnym, ale lubię od czasu do czasu coś wegetariańskiego przekąsić - i tak właśnie zamierzam uczcić ten dzień :)
  • 13 stycznia – Dzień Wzajemnej Adoracji mile widziane czułe słówka, przyjemne chwile, okazywanie zainteresowania, bąbelki, świece - ten dzień jest zbyt rzadko, zachęcam Was do bardzo częstego świętowania, a na pewno będziecie szczęśliwi :)
  • 14 stycznia – Dzień Ukrytej Miłości, Dzień Osób Nieśmiałych - będę świętować na bank, bo według mnie nieśmiałość jest atutem - nie mylić nieśmiałości z nieporadnością :) A miłości według mnie nie powinno się ukrywać :)
  • 15 stycznia – Dzień Wikipedii najprawdopodobniej najlepiej spędzisz siedząc cały dzień przed komputerem :) To nie tylko buszowanie w encyklopedii, ale i w cytatach, słownikach, podręcznikach, dokumentach, newsach i przeróżnych informacjach.
Ja zaczynam świętowanie od jutra, od Dziwaka i bardzo jestem ciekawa, które z tych dni Wy zamierzacie uczcić, które Was zaskoczyły, bądź totalnie Wam nie pasują :) 

7 komentarzy:

Lawendowa F. pisze...

Ja nie będę świętować ale....moja córka owszem... dzień sprzątania biurka;)))

Katarzyna Popławska pisze...

Swietujmy wiec 😆. Czemu nie!

jedzzapetytem.pl pisze...

Ojej... tyle ciekawostek. Mysle, ze ten dzien dziwaka to trafiony w 10!

Ula H. pisze...

Ale fajne święta !!! Ja pewnie - Dzień dziwaka i Dzień wzajemnej adoracji. Przydałoby się, żeby ktoś za mnie uczcił Dzień sprzątania biurka. Pozdrawiam :)

Maria Wicher pisze...

W Nowym 2016 Roku życzę ci kochana – dużo zdrówka, pomyślnosci oraz nieustającej weny twórczej – buziaki ślę Marii

Natalia pisze...

Nigdy nie słyszałam o dniu sprzatania biurka. Muszę pamiętać o tym dniu i ogarnąć swoje biurko :-)

Astrall ʕ•ᴥ•ʔ pisze...

Miałam posprzątać dzisiaj, ale skoro 11-tego takie święto..
Idę powiedzieć tacie :D
http://tuniemanicciekawego.blogspot.com/

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad :) Będę wdzięczna :)

Copyright © 2014 Sunflower - u mnie na wsi , Blogger