piątek, lutego 03, 2017

Serduszko zawieszka - DIY

  Zbliżają się Walentynki i to właśnie z tego powodu na blogu zaczną pojawiać się serduszkowe dekoracje. Zachęcam do zaglądania i korzystania. Wszystko będzie bardzo łatwe, nie będzie wymagało ani wiele czasu, ani zdolności. Postaram się wyjaśnić Wam wszystko krok po kroku :)

Dziś zapraszam na proste serduszko zawieszkę, do którego wykonania potrzebujecie resztek włóczki lub kordonka i wstążek. Kolorystyka dowolna wszak nikt nie powiedział, że serce musi być tylko i wyłącznie czerwone. A więc do pracy. Potrzebujemy:
  • kawałek styropianu
  • długie szpilki
  • folię spożywczą
  • flamaster
  • kawałek tekturki
  • ołówek, nożyczki
  • włóczka lub kordonek
  • wklej wikol
  • pędzel
Krok 1
Na tekturce ołówkiem rysujemy kształt serca, wycinamy, przykładamy do styropianu i flamastrem odrysowujemy kształt.


Krok 2
Styropian okręcamy folią spożywczą, żeby uchronić serduszko przed przyklejeniem do niego. Wbijamy w styropian szpilki, w kształt wyrysowanego serca. aby uzyskać piękne zaokrąglenia należy wbić szpilki gęściej.


Krok 3
Na początku włóczki lub kordonka zawiązujemy pętelkę - będzie to zawieszka, oczywiście można serduszka nie wieszać wtedy ten krok należy pominąć :)


Krok 4
Pętelkę przekładamy przez środkową szpilkę i przetykamy włóczkę przez szpilki, tworząc serduszkowy kształt.Krok 5
A teraz Kochani jak Wam w duszy gra - przetykamy włóczkę dowolnie.
Krok 6
Jeśli ilość nawijanej włóczki nas satysfakcjonuje zawiązujemy końcówkę wokół szpilki i odcinamy. Mieszamy klej wikol z wodą i za pomocą pędzla nanosimy klej na włóczkę. Pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.


Po wyschnięciu wyjmujemy szpilki i uwalniamy serduszko :) Jeśli nawinęliśmy dużo włóczki może się zdarzyć, że po drugiej stronie nie sklei nam się włóczka, wystarczy wtedy ułożyć serduszko na folii spożywczej, zmoczyć klejem i pozostawić do wyschnięcia :) Wystarczy teraz przykleić kokardkę i gotowe :)

3 komentarze:

Szysia pisze...

Całkiem prosto a efekt wspaniały :)

aldia arcadia pisze...

Śliczne :)

Pawanna pisze...

Jestem zachwycona! Dzięki za tutorialik, zawsze się zastanawiałam jak są robione takie rzeczy z włóczek, szczególnie serduszka.

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad :) Będę wdzięczna :)

Copyright © 2014 Sunflower - u mnie na wsi , Blogger