piątek, listopada 18, 2016

Świeczka decoupage - DIY

 Świeczka wykonana techniką decoupage, w kolorystyce i z motywem używanych do zastawy serwetek jest doskonałą ozdobą stołu - nie tylko świątecznego. Jak ja lubię takie kompleciki :) Wykonanie jej jest dziecinnie łatwe, a efekt zachwyci każdego. Wystarczy pamiętać tylko o kilku zasadach.

Oto one: 
  1. Kolor świecy musi być w kolorze tła serwetki. 
  2. Im szersza świeca, tym lepiej - łatwiej będzie przykleić wzór i będzie się on lepiej prezentował.
  3. Na świecę możemy naklejać serwetki lub papier ryżowy - początkującym polecam papier ryżowy, łatwo można poprawić niedoskonałości, nie rwie się, wzór można naciągnąć.
  4. Do naklejania używamy tylko kleju do świec.
Potrzebujemy:
  • świecę
  • klej do świec
  • szerszy pędzel
  • papier ryżowy lub serwetkę z interesującym nas wzorem


Krok 1
Świecę pokrywamy cienką warstwą kleju i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. W tym czasie przygotowujemy wybrany wzór - z papieru ryżowego wyrywamy delikatnie palcami pozostawiając jak najmniej tła, z serwetki wycinamy nożyczkami wzory z zapasem, dzielimy serwetkę na warstwy pozostawiając tylko zewnętrzną a następnie strzępimy serwetkę metodą "na wodę". Polega ona na tym, że mały pędzelek zanurzamy w wodzie moczymy nim to co ma być oderwane i palcami strzępimy - dzięki temu przyklejona serwetka wtopi się w tło.

Krok 2 
Wzór przykładamy do świecy  i szerokim, miękkim pędzlem umoczonym w kleju do decoupage, ruchami od środka ku brzegom przyklejamy go smarując z zewnątrz, klej przesiąknie przez serwetkę lub papier ryżowy i wzory pięknie się przykleją. Zostawiamy do całkowitego wyschnięcia.


Krok 3
Teraz przystępujemy do ozdabiania. Ja użyłam Perełek w płynie, lakieru z brokatem i wstążeczki.


Krok 4 
Lakierem maznęłam tylko na łączeniu papieru ze świecą i gdzieniegdzie wycisnęłam perełki. Przyłożyłam srebrno-szarą wstążeczkę do świecy i okazało się, że jest tak jakoś mdło, zamieniłam ją więc na złoto-brązową :) Wystarczyło przykleić i gotowe :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad :) Będę wdzięczna :)

Copyright © 2014 Sunflower - u mnie na wsi , Blogger