sobota, marca 19, 2016

Palma wielkanocna

 Palma wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej. Zwyczaj święcenia palm znany jest w kościele katolickim od średniowiecza. Według ludowych wierzeń poświęcona palma chroni domy oraz ich mieszkańców przed wszelkim złem.Ja co roku na Niedzielę Palmową sama robię palmę, bardzo prostą i skromną, taką jak lubię i jaka najbardziej przypada mi do gustu. Jedyne czego używam to bazie i bukszpan, sekator, druciki i wstążeczka.


Bazie związuję ze sobą drucikiem. Bukszpan dzielę na trzy długości. Najkrótsze gałązki układam wokół bazi i związuję drucikiem.


Następnie naokoło wierzbowych gałązek, kilka centymetrów niżej, tak aby nie było widać drucika, układam średniej długości bukszpan i związuję.


To samo robię z najdłuższymi gałązkami bukszpanu i palma jest już prawie gotowa :)


Wystarczy tylko dodać wstążeczkę i gotowe. A oto palmy bardzo bogate, kolorowe, piękne i okazałe zrobione przez moich uczniów :) Zapraszam do oglądania :)


3 komentarze:

Małgorzata K. pisze...

Najpiękniejsza jest prostota. Z drugiej strony, zobacz ile wierzeń i innych symboli potrzebują ludzie by się uchronić przed złem. A wystarczy wierzyć...

Natalia pisze...

Uwielbiam robić palemki :-).

Kuchnia i Podróże pisze...

Piękne te palmy Justynko :-)

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad :) Będę wdzięczna :)

Copyright © 2014 Sunflower - u mnie na wsi , Blogger