czwartek, sierpnia 27, 2015

Wspólne spędzanie czasu w związku

  W związku bardzo ważne jest wspólne spędzanie czasu. Na początku naszej znajomości i małżeństwa byliśmy bardzo pochłonięci pracami w domu, w ogrodzie i oczywiście dziećmi. Każdą wolną chwilę mieliśmy dokładnie zaplanowaną. Każdy weekend, urlop, wolny dzień poświęcaliśmy na pracę w domu i zagrodzie :)

W związku bardzo ważne jest organizowanie sobie czasu bez pracy, dzieci, obowiązków tylko dla siebie. W tym czasie można robić dokładnie wszystko: wyjechać, iść na spacer, na randkę, do kina lub teatru, ale zorganizować sobie czas w domu. Zrobić coś dla siebie, spełnić swoje pragnienia, marzenia, to na co mieliśmy ochotę, a na co zawsze brakowało czasu. Tworzyć nowe własne zwyczaje, odkrywać nowe miejsca, ale i wracać do dawnych. To musi być święty czas z którego nie wolno rezygnować czy go przekładać.Wspólne spędzanie czasu jest zarówno dowodem naszej miłości, jak i pomaga jej wzrastać. Ten kto kocha, chce być zawsze i wszędzie z tym, którego kocha.Na początku zwróciłam uwagę na wolny czas od zajęć, ale równie ważne jest wspólne podejmowanie różnorodnych zadań. Wspólne zakupy, sprzątanie, prace w ogródku czy gotowanie bardzo zbliża i sprawia, że odkrywamy siebie na nowo.


Wspólna praca i odpoczynek jest świetnym sposobem na poruszenie i omówienie ważnych, czasem nawet bardzo intymnych spraw. W tym czasie można również całkowicie odciąć się od problemów, niezałatwionych spraw, zwolnić tempo choć na chwilę i zająć się sobą.


Możecie iść przed siebie trzymając się za rękę, nie mówiąc nic, delektując się ciszą. Możecie iść na randkę i poczuć się jak na początku znajomości, patrzeć sobie w oczy i szeptać czułe słówka do ucha. Możecie iść na taneczną imprezę, wziąć udział w rowerowym rajdzie lub spływie kajakowym lub poleżeć przytuleni przed telewizorem. Spędzony wspólnie czas na pewno wyjdzie naszej miłości na dobre. Nie ważne jak, po prostu spędzajcie czas ze sobą :)


Życzę Wam miłości przez kolejne 100 lat :) W  poście wykorzystałam zdjęcia z naszego spaceru w okolicach sali weselnej. Były wspomnienia, ale i plany na przyszłość. Były chwile ciszy i delektowanie się widokami, ale również potoki słów z salwami śmiechu i szepty ze wzruszeniem. Musimy to częściej powtarzać :)

15 komentarzy:

Gosia K pisze...

Masz rację. Trzeba znaleźć czas dla siebie i tylko dla siebie. Bo w codziennym życiu często się mijamy.. praca, dom, obowiązki, nie ma czasu dla siebie ;)

Izabela Hebda pisze...

Spędzanie razem wolnego czasu bardzo zbliża i zacieśnia bliskie stosunki. Moja babcia stale powtarza,dopóki ze sobą rozmawiamy, w związku jest dobrze. Gdy nastaje cisza, trzeba ratować to co jeszcze jest do uratowania. Cieszę się, że jesteś szczęśliwa.

Agnieszka Demska pisze...

Zajrzałam, a tu tak fajnie. Przeczytałam na razie tylko kilka postów, ale już widzę, że jest tu ciekawie :)

jedzzapetytem.pl pisze...

To bardzo ważne po prostu być ze sobą! Masz rację!

Eva Pe pisze...

Uwielbiam spędzać czas z moim Mężem. I nie ważne co robimy.

Elżbieta Dziurkowska pisze...

Justynko najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjlepszego :)

Kasia pisze...

Zgadzam się :) My dużo rzeczy robimy razem, a zwłaszcza tych domowych. Teraz na tapecie jest malowanie okien :)
pozdrawiam cieplutko

Justka B pisze...

Witam, bardzo się cieszę i zapraszam :)

Justka B pisze...

Dziękuję Elu, bardzo dziękuję;)

Justka B pisze...

Kasiu to ten piękny dom będzie miał świeżutkie pachnące farbą okna - cudownie :) my podbitkę a na wiosnę elewację ;) pozdrawiam

Justka B pisze...

I o to właśnie chodzi ;) szczęścia Wam życzę z całego serca ;)

Justka B pisze...

Oj tak, oj tak ;)

Justka B pisze...

Moja mówiła to samo ;) ach te nasze babcie i ich mądrości życiowe :) jak człowiek był młody to myślał sobie "eeee gadanie" a teraz wie, że babcia miała rację ;)

Justka B pisze...

Tak jest z wszystkim w życiu - żeby coś było dobre trzeba temu poświęcić czas ;)

becia-b pisze...

Po 25-ciu latach nadal wszystko staramy się robić razem i każda wolną chwilę spędzać w swoim towarzystwie .... , w swoim domku , który kosztował nas dużo wspólnej pracy , potu i poświęcenia .... Chwile razem niespędzone są bezcenne i niezapomniane.
Pozdrawiam.

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad :) Będę wdzięczna :)

Copyright © 2014 Sunflower - u mnie na wsi , Blogger